Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte

Lounské kino je opět první ve střední a východní Evropě a v podstatné části celé západní Evropy, které má zprovozněný a funkční nejnovější zvukový systém AUROMAX od společnosti BARCO. AUROMAX je první a zatím jediný systém na světě, který přehrává všechny 2D a 3D zvukové formáty ! 

Nejdůležitější je formát SMPTE 2098-2, který byl v roce 2018 v srpnu schválen Hollywoodem jako jediný certifikovaný 3D zvukový formát pro všechny nové filmy. Válka mezi formáty ATMOS (DOLBY) a AURO 11.1 (BARCO) byla definitivně ukončena a nový procesor BARCO APX, který je v kině Louny instalovaný a nastavený již přehrává všechny jmenované formáty. Tedy jak ten "budoucí" SMPTE-2098-2, tak dostupný ATMOS a AURO. Jinak řečeno, v Lounském kině můžete slyšet 3D zvuk u všech titulů, které jsou jím pro české území vybavené. 

Přidali jsme do sálu další reproduktory a provedli kompletní znovuzapojení jednotlivých reproduktorů tak, aby splňovaly požadavky SMPTE 2098-2 a v plné konfiguraci 26.1.1. Tedy pomocí celkem 28 kanálů a téměř 40.000 W výkonu jsme přeměnili sál lounského kina na nejmodernější filmovou posluchárnu široko daleko.

Procesor APX, který přehrává SMPTE 2098-2, ATMOS, AURO 11.1, AURO 13.1., DOLBY DIGITAL 7.1, 5.1 a spoustu dalších formátů je tedy v plném provozu a návštěvníci kina se můžou těšit na skvělé filmové zážitky v jejich oblíbeném kině. První projekce BOHEMIAN RHAPSODY - ATMOS ve čtvrtek 28.2.2019 je jistě správným výběrem, oskarový film si tuto poctu zaslouží.

Lounské kino bylo první v ČR vybavené aktivními 3D brýlemi a v roce 2009 bylo dlouho jediné, které mohlo přehrávat filmy s 3D obrazem (kromě tehdejšího IMAXu). Stalo se také prvním kinem ve střední a východní Evropě, které mělo 3D zvuk Auro 11.1 (25.8.2013). Nyní je opět na špičce technolgického pokroku a zcela zaslouženě kraluje v pokrokovosti jednosálovým kinům v naší republice. Není to jenom náš zákazník, je to náš partner !!